Pierze i puch

Pierze i puch

Firma LECH-POL powstała w roku 1989. Przez pierwsze okres istnienia firmy głównym przedmiotem Naszej działalności była sprzedaż najwyższej jakości surowca naturalnego. W 1990 roku rozpoczęliśmy również produkcję artykułów pościelowych – kołder i poduszek. Przez ponad 30 lat naszej działalności zdobyliśmy ogromne doświadczenie, które przyczyniło się do odniesienia sukcesów przez naszą firmę zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym.

Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych oraz odpowiednie przygotowanie i modernizację parku maszynowego, uzyskujemy najwyższą jakość puchu i pierza. W cyklu produkcyjnym używane są maszyny należące do jednych z najnowocześniejszych w swojej klasie – obróbka pierza poprzez pranie, płukanie, suszenie, sterylizację, odpylanie i sortowanie odbywa się przy zastosowaniu urządzeń L.H. LORCH.

Surowiec naturalny (puch, pierze) oferowany klientom i stosowany do wypełnień naszych produktów podlega odpowiedniemu procesowi technologicznemu:

  • czyszczenia wstępnego,
  • odpylania i sortowania mechanicznego (usunięcie zanieczyszczeń oraz uzyskanie pierza i puchu odpowiedniego rodzaju – określona długość pierza i zawartość procentowa puchu),
  • prania z użyciem odpowiednich ekologicznych detergentów antyalergicznych, odtłuszczających i antystatycznych (pranie usuwa zanieczyszczenia, tłuszcz oraz nieprzyjemny zapach),
  • suszenia w temperaturze min. 120 stopni C (suszenie w wysokiej temperaturze zabija roztocza i inne drobnoustroje),
  • powtórnego odpylania,
  • sortowania finalnego.

Kolejno wymienione zabiegi zapewniają pozyskanie czystego wysokiej klasy surowca o odpowiednich parametrach użytkowych.

Naszym priorytetem jest dostarczanie jak najlepszej jakości pierza i puchu, który każdorazowo poddawany jest skrupulatnym i szczegółowym badaniom w posiadanym laboratorium. Dla potwierdzenia własnych analiz i badań, korzystamy również z niezależnych laboratoriów IDFL.

Zobacz nasz sklep internetowy!

Nasze produkty dostępne są w naszym sklepie internetowym. Przejdź do sklepu i ciesz się już dzisiaj produktami najwyżej jakości!